15.07.2020

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΟ UNIVERSITY ΤΗΣ ΙΑΠΩΝΙΑΣ 2020

Στο πλαίσιο της προσφοράς υποτροφιών σπουδών από το Πανεπιστήμιο του ΚΕΙΟ (Ιαπωνία) σε φοιτητές/φοιτήτριες  του ΕΚΠΑ (σχετικό link της προκήρυξης: https://www.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_anakoinosis/prokiryxi_ypotrofion_gia_foitites_toy_ekpa_apo_to_keio_university_tis_iaponias-2/), υπεβλήθησαν  4 υποψηφιότητες.

Η Επιτροπή  Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων, μετά από εξέταση:
α) των φακέλων των υποψηφίων,
β) της δυνατότητας φοίτησης των υποψηφίων στο προσφερόμενο σε αλλοδαπούς φοιτητές πρόγραμμα του ΚΕΙΟ  κατά το εαρινό εξάμηνο 2020-21,
γ) των email με τις δηλώσεις των υποψηφίων ότι θα διατηρήσουν, σε περίπτωση επιλογής τους, την φοιτητική τους ιδιότητα στο ΕΚΠΑ και κατά το εαρινό εξάμηνο του 2020-21,

προέκρινε τις υποψηφιότητες των κάτωθι προπτυχιακών φοιτητών:

• ΛΑΤΣΩΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛOY-ΠΑΤΑΠΙΟY - Φοιτητή Tμήματος Νομικής
  • ΠΑΝΤΑΖΕΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ  - Φοιτητή Τμήματος Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Σλαβικών Σπουδών

Μετά την αρχική αυτή επιλογή από την ανωτέρω Επιτροπή του ΕΚΠΑ, το Πανεπιστήμιο του ΚΕΙΟ θα ζητήσει επιπρόσθετα στοιχεία και έγγραφα από τους υποψηφίους.

Οι δύο ανωτέρω προκριθέντες υποψήφιοι θα ενημερωθούν τηλεφωνικά.