What is the Erasmus+ Programme

Eνημερωτική, διαδικτυακή ημερίδα από το ESN Greece και το ΙΚΥ

Το Δίκτυο Φοιτητών Erasmus Ελλάδος (Erasmus Student Network Greece) σε συνεργασία με το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών διοργανώνουν μια ενημερωτική, διαδικτυακή ημερίδα σχετικά με το νέο πρόγραμμα Erasmus+ (2021-2027).

Η ημερίδα θα δώσει τη δυνατότητα σε φοιτητές, διδακτικό προσωπικό και νέους από όλα τα μέρη της Ελλάδας να ενημερωθούν για τις ευκαιρίες κινητικότητας που τους προσφέρει το νέο πρόγραμμα Erasmus+, τη δομή και τις προτεραιότητές του.

Το νέο πρόγραμμα Erasmus+ παρέχει ευκαιρίες για περιόδους σπουδών στο εξωτερικό, πρακτική άσκηση, μαθητεία και ανταλλαγές προσωπικού σε όλους τους τομείς της εκπαίδευσης, της κατάρτισης, της νεολαίας και του αθλητισμού.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας Zoom - την Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου στις 12:00 ώρα Ελλάδος.

Δηλώστε Συμμετοχή

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα παραμείνουν ανοικτές έως την
Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου στις 20:00 ώρα Ελλάδος