ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΟ UNIVERSITY ΤΗΣ ΙΑΠΩΝΙΑΣ

Στο πλαίσιο της προσφοράς υποτροφιών σπουδών από το Πανεπιστήμιο του ΚΕΙΟ (Ιαπωνία) σε φοιτητές/φοιτήτριες  του ΕΚΠΑ (σχετικό link της προκήρυξης:  https://www.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/?tx_news_pi1%5Bnews%5D=1212&cHash=0a0ce72dce38f8f5d902a9dcccbb6012), υπεβλήθησαν εμπροθέσμως 11 υποψηφιότητες.

Η Επιτροπή  Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων, α) μετά από εξέταση των φακέλων των υποψηφίων, β) λαμβάνοντας επιπρόσθετες πληροφορίες από τα Τμήματα φοίτησης των υποψηφίων, όπου αυτό κρίθηκε αναγκαίο και γ) εξετάζοντας τη δυνατότητα φοίτησης των υποψηφίων στο προσφερόμενο σε αλλοδαπούς φοιτητές πρόγραμμα του ΚΕΙΟ, προέκρινε τις υποψηφιότητες των προπτυχιακών φοιτητριών (κατά σειρά επιλογής):

1. ΓΚΙΖΕΡΗ ΕΛΕΝΗ
  2. ΠΡΙΝΕΑ ΕΛΕΝΗ

Μετά την αρχική αυτή επιλογή από την ανωτέρω Επιτροπή του ΕΚΠΑ, το Πανεπιστήμιο του ΚΕΙΟ θα ζητήσει επιπρόσθετα στοιχεία και έγγραφα από τις υποψήφιες. Σε περίπτωση που αποκλεισθεί από το ΚΕΙΟ κάποια υποψηφιότητα, η Επιτροπή θα προβεί σε πρόταση επιλαχούσας υποψηφιότητας χωρίς νέα συνεδρίαση.